UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
EDYCJA 2019
Informacje dla Widzów
5-7 lipca 2019
W tych dniach Szczecinek znów ugości załogi balonowe z całej Europy, stając się ponownie największą imprezą balonową w Polsce.
Zaplanuj swój udział w Festiwalu. Informacje na temat tegorocznej edycji znajdziesz w zakładce EDYCJA 2019 po lewej stronie. Jeśli jesteś pilotem i szukasz informacji na temat uczestnictwa w Festiwalu, kliknij na zakładce PILOT ZONE po prawej.
PILOT ZONE
sign up / login required
PILOT ZONE
Festiwal Balonowy w Szczecinku
Niezwykłe połączenie sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności. Szczecinek stał się jedynym miejscem w Polsce, w którym publiczność może bezpośrednio uczestniczyć i podziwiać starty ponad 50 balonów jednocześnie. Bogaty program imprezy pozwala poznać sport balonowy od najpiękniejszej strony.
Główny Sponsor Festiwalu
Strategiczny Sponsor Festiwalu
Sponsoring
Festiwal Balonowy w Szczecinku zyskał miano największej imprezy balonowej w Polsce.
Rozwój Festiwalu możliwy jest przede wszystkim dzięki akceptacji i wsparciu władz miasta. Za pośrednictwem Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, Festiwal Balonowy wpisany jest na stałe do kalendarza szczecineckich imprez. Równie ważną rolę w tworzeniu tego niezwykłego widowiska odgrywają Sponsorzy. Od początku wspiera nas KRONOSPAN - światowy lider w produkcji płyt drewnopochodnych, będący Głównym Sponsorem Festiwalu. W 2018 roku do grona Sponsorów dołączyła firma TYSKIE, uzyskując status Strategicznego Sponsora Festiwalu. Dzięki temu TYSKIE zapewnia wszystkim Widzom przybyłym na Festiwal Balonowy pełną obsługę gastronomiczną. Dba o dekorację terenów Festiwalu, o ogródki piwne i dobre posiłki.
Nocna Gala Balonów
Stały punkt programu Festiwalu Balonowego w Szczecinku
Od 2004 roku, kiedy to balony po raz pierwszy zagościły w Szczecinku, Nocna Gala Balonów jest nieodłącznym elementem Festiwalu. Na początku gromadziła garstkę ludzi, którzy nie do końca przekonani byli czy warto zobaczyć świecące w rytm muzyki balony. Obecnie Nocna Gala przyciąga tysiące widzów. Publiczność zwiększa się z roku na rok, a przedstawienie nabiera coraz bardziej artystycznego charakteru.
Festiwal Balonowy w Szczecinku.
Atrakcje dla publiczności, promocja miasta, wydarzenie medialne.
Te atuty spowodowały, że Szczecinek stał się słynnym miasteczkiem, kojarzonym ze sportem balonowym. Festiwal odwiedzają załogi balonowe z całej Europy, co bezpośrednio przekłada się na promocję miasta.Udział balonów o nietypowych kształtach sprawia, że Festiwal Balonowy w Szczecinku jest jedyną taką imprezą w Polsce.
Sponsoring
Istnieje wiele form sponsoringu Festiwalu. Od najmniejszej czyli Program Małego Sponsoringu przez sponsoring tytularny każdego z lotów lub Nocnej Gali Balonów po sponsoring generalny czy strategiczny.
Twoja firma
Festiwal Balonowy daje możliwość zaistnienia innym firmom organizującym aktywność plenerową. Od małego cateringu, przez strefy aktywności dla dzieci aż po duże plenerowe przedsięwzięcia.
Balony w Twoim mieście
Balony w Państwa mieście? To oczywiście możliwe. Organizujemy wiele imprez balonowych. Szczecinek jest oczywiście największą ale mamy wiele pomysłów jak wykorzystać lecące balony do promocji Państwa miasta.
Kontakt
Prosimy o kontakt jeśli mają Państwo pytania: info@balonywszczecinku.pl Dane teleadresowe dostępne

tutaj