WOLONTARIUSZ 2019

t 1

 

Festiwal Balonowy w Szczecinku otwiera się dla Wolontariuszy!!

 Zapraszamy Cię do współtworzenia najbardziej widowiskowej imprezy balonowej w Polsce.

 

 

 • Jesteś młodym,pełnym energii człowiekiem?
 • Chciałbyś rozpocząć wakacje 2019 od świetnej przygody w miedzynarodowym towarzystwie?
 • Widziałeś latające balony i zastanawiałeś się jak dołączyć do załogi balonowej?
 • Chciałbyś doskonalić swoje umiejetnosci orientacji w terenie?
 • Chciałbyś być częścią największego w Polsce Festiwalu Balonowego, który każdego roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy widzów z całej Polski?
 • Chciałbyś zobaczyć startujące balony od tej "drugiej" strony, czyli z perspektywy załogi balonowej?

 

Program dla Wolontariuszy Festiwalu Balonowego w Szczecinku jest włąsnie dla Ciebie!!!!


t 3

 

 

Dołączając do nas nie ponosisz żadnych opłat. My zorganizujemy Ci pobyt w Szczecinku, gdzie z pewnością czeka na Ciebie niezapomniana przygoda. Damy Ci miejsce na specjalnie przygotowanym polu namiotowym, dostaniesz od nas namiot do błyskawicznego rozłożenia, który będzie Twoją własnością. Bedziesz miał dostęp do toalety i prysznica. Dostaniesz karnet na posiłek 1 raz dziennie oraz dostep do grilla i gorącej i zimnej wody przez cały czas. 
Damy Ci możliwość dołączenia do wąskiej grupy załóg balonowych. Poznasz zasady lotów balonowych, nauczysz się pomagać przy napełnianiu i składaniu balonów, będziesz częścią załogi naziemnej. Będziesz uczestniczył w poszukiwaniu lecącego balonu. 

aktualizacja 15/06-2019
UWAGA:
W drodze przygotowań do Festiwalu nastąpiła zmiana organizacyjna. Nocleg Wolontariuszy zorganizowany będzie na sali gimnastycznej na terenie OSiR, na materacach. Sala wyposażona jest w prysznice i kącik kuchenny. Istnieje również możliwość rozbicia namiotu obok sali, jednak namiot ten trzeba będzie przywieźć samemu.
Pozostałe warunki bez zmian.

 

 

 

Czego oczekujemy?

 

 • chęci spędzenia aktywnie weekendu w zupełnie nowym środowisku, w międzynarodowym towarzystwie
 • gotowosci do fizycznej pracy (rozkładanie i składanie balonu to skomplikowana procedura. Jest w pełni koordynowana przez pilota ale wymaga podjęcia sporego wysiłku fizycznego)
 • gotowości do podporządkowania się ściśle narzuconemu planowi Festiwalu (punktualność jest najważniejszą dla nas cechą. Nie dopuszczamy możliwości spóźnienia się lub zaspania)
 • mile widziana podstawowa znajomość języka angielskiego lub niemieckiego
 • gotowości do spędzenia weekendu w warunkach biwakowych
 • dbałości o powierzony sprzet (dostaniesz od nas nowy, nieuzywany namiot, w którym musisz spedzić cały weekend, niezaleznie od pogody. Namiot po Festiwalu pozostaje Twoją własnością). Ponadto będziesz miał kontakt z bardzo wartościowym i wymagającym sprzętem, pilot będzie oczekiwał od Ciebie ostrożności w działaniu).
 • posiadania własnego materaca/karimaty i śpiwora
 • zapewnienia sobie wyżywienia (od nas dostaniesz jednorazowy karnet na ciepły posiłek każdego dnia oraz dostęp do grilla na terenie obozu, o resztę posiłków musisz zatroszczyć się sam).
 • dojazdu do Szczecinka w czwartek 4 lipca 2019 i powrotu do domu w poniedziałek 8 lipca 2019 na własny koszt.

 

 

Aby zakwalifikować się do Programu, nalezy dokładnie wypełnić Formularz zgłoszeniowy. Twoje zgłoszenie przetworzone zostanie przez koordynatora Programu, który skontaktuje się telefonicznie z Twoimi rodzicami lub opiekunami w celu potwierdzenia zgody (dotyczy osób niepełnoletnich). W przypadku osób pełnoletnich, kontakt telefoniczny jest również potwierdzeniem uczestnictwa w Programie.

 

 


Ile osób potrzebujemy?

 

Program Wolontariusz organizujemy pierwszy raz. Jest to pilotażowe przedsięwzięcie i od jego sukcesu zależy kierunek rozwoju Programu. Szacujemy,że będziemy potrzebowali około 30 osób na początku. Jednak ta liczba może się zmienić w miarę napływu zgłoszeń Pilotów do edycji 2019. 

 


Koordynator Programu:


Koordynatorem całego Programu jest Piotr Pindral. Wieloletni organizator szczecineckich imprez oraz miłośnik lotnictwa. Prywatnie ojciec czwwórki dzieci, z których dwóch chłopaków bedzie uczestnikami Programu.
tel. 503 132 391
email: wTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 t 2 

 

PRZED WYPEŁNIENIEM FORMULARZA PROSZĘ ZAZNACZYĆ ZGODĘ NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH PRZEZ ORGANIZATORA FESTIWALU

 

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie rekrutacji do Programu Wolontariusz, będącego częścią organizacyjną Festiwalu Balonowego w Szczecinku.
Moje dane osobowe wykorzystane będą wyłącznie do celów rekrutacyjnych i przechowywane będą przez organizatora Festiwalu Balonowego, firmę:

Bartosz Oberski
ul. Jarzębinowa 41
75-682 Koszalin

Organizator jednocześnie zapewnia, iż niniejsza zgoda może być w każdej chwili cofnięta, poprzez wysłanie maila z wyrażeniem woli jej cofnięcia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dane osobowe
Dane teleadresowe